NASZA PATRONKA

Restauracja Frida powstała w 2009 roku...

… i jest wyrazem hołdu dla meksykańskiego stylu życia, pełnego gorącego temperamentu, zabawy i wyśmienitej uczty.

Patronką naszej restauracji jest Frida Kahlo, malarka, której twórczość nawiązywała do dziedzictwa kulturowego Meksyku.

Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón

urodziła się w 1907 roku w Meksyku. Zasłynęła z autoportretów co uzasadniła tak:

"MALUJĘ SIEBIE, PONIEWAŻ NAJCZĘŚCIEJ PRZEBYWAM W ODOSOBNIENIU I ZNAM DOBRZE OBIEKT, KTÓRY UWIECZNIAM.”

divider

Życie artystki nie należało do łatwych, ale pomimo przeciwności, Frida w swoim najbardziej twórczym okresie chętnie uczestniczyła w wernisażach oraz spotkaniach z przedstawicielami środowiska artystycznego.

Inspiracją dla Kahlo było miasto Cuernavaca, w którym mieszkała razem ze swoim mężem Diego Rivera.

W swoich dziełach artystka łączyła rzeczywistość i fantazję, widać też było mocne nawiązania do sztuki ludowej. Związek z Meksykiem przedstawiała za pomocą korzeni i drzew, które symbolizowały nadzieję, siłę i ciągłość wykraczającą poza pokolenia.

Nasza kuchnia

peony

Ciągłość tej kultury chcemy podtrzymać poprzez sztukę kulinarną Meksyku.

Zakochaliśmy się w niej my, ale też i cały świat, bo przecież nie bez powodu w 2010 r. kuchnię meksykańską wpisaną na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

divider

Produkty wykorzystywane w meksykańskim menu to głównie kukurydza, rośliny strączkowe, awokado, papryczki, pomidory oraz cała masa przypraw. Meksykanie komponują z nich świeże i kolorowe dania, jak np. kukurydziane tortille, orzeźwiające guacamole, ostre salsy, bogate w smak Enchilady, różnorodne Taco, czy sycące Burrito.

O jakość oraz zgodność z oryginałem naszych dań dba meksykańska szefowa kuchni, Adrianna, która do menu dodała mało popularne potrawy, jak Tostadas, Flautas, czy Berenjena.

Restauracja

Jeśli chcesz poczuć prawdziwy Meksyk, to u nas już od progu go doświadczysz. I to nie tylko za sprawą rozsiewających woń chilli, skwierczących fajitas ;)

divider

Projektując wnętrze Fridy chcieliśmy, by była ona tak barwna i temperamentna, jak jej kultura. Dlatego wszystkie elementy wystroju sprowadzone zostały z Meksyku, jak na przykład szklane kielichy - oryginalnie wytłaczane w ostatniej tradycyjnej hucie szkła w pobliżu Guadalajary.

To w nich serwujemy najlepszą Margaritę w mieście!

Dołącz Do
meksykańskiej
fiesty